Komentár k ergonomickému kreslu

- Sep 04, 2019-

S neustálym vývojom ergonómie sa táto technológia v plnej miere využíva aj pri riešení „sedenia“ u ľudí, a tak sa objavili ergonomické stoličky a ďalší súvisiaci ergonomický kancelársky nábytok.


Ergonomické kreslo sa vzťahuje na rôzne stoličky, ktoré zvyšujú efektivitu práce a znižujú fyzické zranenia analýzou relevantných údajov a návykov týkajúcich sa správania, čo je viac v súlade s fyziologickými podmienkami človeka a zvyklosťami pri používaní.


Už v 50-tych rokoch mnoho vedcov viedlo systematický vedecký výskum navrhovania sedadiel a začalo sa uplatňovať veľké množstvo ergonómie. V 70. rokoch sa ergonomické kreslo stalo trendom dizajnu veľkej stoličky. V 80. rokoch došlo k rozmachu v oblasti výskumu, vývoja a pokusov.


Prečo bol ergonomický stoličku vyvinutý v posledných rokoch tak rýchlo? Ťaží to nielen zo zmien kancelárskeho režimu moderných ľudí a otravovanej pozornosti ľudí na svoje vlastné zdravotné problémy, ale tiež o úžitok z výkonného funkčného systému a humanizovaného dizajnu ergonomického kresla, ktoré priamo rieši body bolesti sedavej rodiny.

Ergonomické kreslo sa rodí „sedením“ a tiež ho miluje „zdravé sedenie“. Ergonomická stolička od návrhu až po výrobu vždy trvala na princípe „zdravého a pohodlného sedenia“. Je to úplne preukázané pri regulácii polohy tela v sede a poskytovaní pohodlného a zdravého postoja pri sedení.


Care starostlivosť o hlavu: pre lepšiu starostlivosť o hlavu používateľa, upokojujúcu krčné stavce používateľa, je opierka hlavy navrhnutá ako zakrivený trojrozmerný typ a má nastaviteľnú funkciu výšky a rotácie 3D, takže krčný chrbtica používateľa prirodzene zapadá do opierky hlavy. , reguluje polohu sedadla.


◎ Operadlo stoličky: Podľa ergonomického princípu je optimálnou opornou polohou pasu osoby tretí a štvrtý stavec, takže je možné nastaviť výšku operadla sedadla, čo môže ľahko vyhovieť potrebám rôznych používateľov a znížiť bedrové stavce. Väčšina telesnej hmotnosti je absorbovaná, aby upokojila únavu chrbta.


◎ bedrová opierka: dizajn ľudského pasu s vysokou imitáciou, samostatná aktívna bedrová opierka, odolnosť sústredená na aktívnu bedrovú podporu, na podporu používateľa. Aktívna bedrová opierka nastavuje zakrivenie tak, aby sa celá spodná časť chrbta pohodlne uvoľňovala k dolnej časti chrbta, čo umožňuje relaxáciu chrbtovej chrbtice, čím sa uvoľňujú svaly pásu a upokojuje bolesť v páse.


◎ Zábradlie: Nastavte výšku a uhol zábradlia tak, aby bol prechod medzi rukou a stolom plynulejší, aby sa zabránilo generovaniu ruky myši. Voľné nastavenie uhla, plynulé a plynulé uzamykanie, zakrivený dizajn chrbta, pevnosť a elastické ošetrenie rámu luku, spracovanie kriviek zovreté zábradlím atď.


V súčasnosti je v digitálnom a internetovom veku väčšina pracovných režimov priamo určená. Čoraz viac práce sa nedá oddeliť od počítačov a nemôže uniknúť téme „seuse“. Preto pri riešení problému pohodlného sedenia a zdravého sedenia na ľuďoch zohráva ergonomická stolička veľmi dôležitú úlohu.