Typy nábytku určujúce trend od Imm Cologne 2019

- Feb 26, 2019-

Kde sú prvé trendy interiérového dizajnu zobrazené ako prvé? Každý január predstavia vývojári trendov a kreatívni nováčikovia novinky pre nadchádzajúci rok na kolínskom veľtrhu Interiors Business Event. imm cologne ukazuje vzrušujúce nápady na bývanie od vodičov inovácií, lídrov na trhu a značiek a poskytuje nové impulzy pre trh s nábytkom.

Veľtrh s dlhoročnou tradíciou nepredstavuje iba výňatok, ale celý svet interiérov a bývania, počínajúc klasickými voľne stojacími skrinkami cez riešenia pre najväčší komfort spánku a sedenia až po holistický život svetov prémiových medzinárodných značiek a vrcholy redaktorov dizajnu z celého sveta. Preto pri prechádzke sálami na kolínskom veľtrhu nenájdete len nové produkty a najnovšie trendy pre záujemcov o dizajn, ale aj úplne konkrétne riešenia pre všetky potreby. Výbava nábytku prichádza vo vlnách. Popri obvyklých prezentáciách produktov a inováciách, ako sú tie, ktoré pritiahli toľko pozornosti v inteligentnom dome, sa v januári toto zameranie vrátilo k určitému druhu nábytku, ktorý bol v posledných niekoľkých rokoch zanedbávaný.

Hygge je stále tu - s dispozíciou pre malé riešenia

Najdôležitejšia vec v predstihu: od veľtrhu 2018 nedošlo k zásadným zmenám - naopak. Trendy „obživy“ a „útulnosti“ sú ďalej posilňované ponukou nových produktov a trendmi, ktoré sa točia okolo farieb a materiálu. Dôvod: domov sa stáva čoraz dôležitejším a rozširuje sa dokonca aj ako domov, miesto na oddych, ochranný priestor a miesto na stretnutie s priateľmi a rodinou. Škandinávsky životný štýl je v súčasnosti tak dobre prijímaný, pretože napriek jeho moderným formám veľmi blízko aproximuje sen o obývateľnom dome s mnohými farbami, prírodnými materiálmi a vkusnými dekoratívnymi nápadmi. Paralelne s tým však existuje nová túžba po makových farbách a formách, ako aj túžba po atmosfére, ktorá je úctyhodná umeniu a upokojeniu, ktorá už nie je úplne v súlade s prírodným obrazom škandinávskeho životného štýlu. Mnoho vystavovateľov na kolínskej škole 2019 tiež predstavuje praktické riešenia pre menšie byty. Kompaktné pohovky, kreslá alebo inteligentné policové systémy sa dajú prekvapivo nájsť aj v dizajnovo orientovanej časti Pure.

Tabuľka sa stáva multifunkčným nástrojom v domácnosti

Keď sa doma stretávame častejšie s priateľmi, interiér musí byť príslušne zariadený. Stoličky sú preto veľmi populárne. Jedáleň sa vracia v móde: so štyrmi alebo šiestimi stoličkami pri veľkom stole alebo v kombinácii s úzkou, ale pohodlnou lavicou. Tabuľka je tu však multifunkčná: domáce úlohy sa konajú, hrajú sa hry, odpovedajú sa na e-maily, uskutočňujú sa rodinné diskusie, ľudia tu jedia a jedia sa tu jedlo pripravené s priateľmi.

Nábytok so závislosťou

Potrebujeme obľúbené miesto doma - pri krbe, v malej súkromnej knižnici alebo pri dverách na terase s výhľadom na jazero. Lakťová opierka je na vzostupe a je perfektným doplnkom k stále veľmi obľúbeným súborom stolíkov. Ako jednoduchá opierka na ruky s drevenými opierkami, ako zamatová lehátka so zlatými aplikáciami alebo ako luxusne čalúnené kreslo so spoustou textílií: individuálny nábytok je pútavým prvkom každého moderne zariadeného domu a je nevyhnutný pri zariaďovaní. abeceda.

K návratu príborníka došlo už v roku Kolín nad Rýnom 2018. Mnoho vystavovateľov vystúpilo v roku 2019 na vyššiu úroveň: za v súčasnosti často vzorovanými posuvnými a valčekovými dverami z elegantného dreva sa môže stratiť veľa vecí - a zrazu obývacia izba vyzerá celkom upratane. , Príborník tiež poskytuje povrchy na dekódovanie a ďalšie. V priebehu tohto vývoja sa objavujú vitríny alebo moderné kuchynské skrinky so sklenenými vložkami: na tomto mieste môžeme vystaviť svoje obľúbené kúsky a kultové predmety, aby sme im poskytli mimoriadne výhody. Police strácajú svoj význam - knihy a hudba sa čoraz viac konzumujú v digitálnej podobe. Výrobcovia policových systémov ponúkajú dvere, krabice a zásuvky - napriek tomu sa nám stále viac páči mať doma poriadok.

Ako individuálny ako matrac: sedí a odpočíva vo všetkých polohách

Klasické tvary sú obľúbené aj pri sedacom nábytku. Reprezentatívne a klasické formy si opäť našli svoje miesto. Babičina dobrá „pohovka“ náhle vyzerá ako upokojujúca a svieža, keď je luxusne čalúnená a moderne prešívaná, v moderných zamatových a vlnených tkaninách. Pohovky a lehátka pripomínajú svojim dizajnom elegantný nábytok začiatkom dvadsiateho storočia, ako aj kokteilové formy 50. až 60. rokov, alebo objem bambusu alebo čerpanej žuvačky v 70. a 80. rokoch. Sedačky sú v štýlových domoch stále „nižšie“ alebo sú postavené „vyššie“ pre väčšie pohodlie a pre starších ľudí. Nikdy predtým nebolo k dispozícii sedenie v toľkých štýloch a s toľkými individuálnymi možnosťami konfigurácie. V niektorých individuálnych prípadoch sa tiež vracia modulárna krajina sedenia. Ich výhodou je schopnosť kombinovať alebo flexibilita, ktorú ponúkajú rôzne prvky - výsledkom čoho je živá krajina pre individuálne potreby. Prvky stola sú tu kombinované s vysokými alebo nízkymi plochami na sedenie.

S oddeliteľnou krajinou sedenia v porovnaní s jednodielnou extra hlbokou pohovkou XXL sa tiež ľahšie pohybuje.

Funkčnosť je stále veľká. Dnes je však rovnako dôležitá individualizácia poťahových textílií pre vonkajší život a tlmiacich vlastností pre vnútorný život. Stále sú víťazmi v spálni. V tejto súvislosti sa na kolíne 2019 ukázalo, že spálňa má potenciál stať sa superhviezdou. Spálňa však v budúcnosti bude žiariť nielen ako atraktívne navrhnutý priestor na spanie s riešeniami úložných priestorov integrovanými bez záhybov a nepriamym osvetlením šatníka, vitríny a čelnej dosky. Hranica s obytným priestorom sa postupne rozpúšťa bez toho, aby museli padať steny. Namiesto toho by spálňa ako intímna obývateľná oblasť mohla mať veľkú budúcnosť ako celkom miesto, chrám jogy, čitáreň, tvorivé pracovisko alebo iné individuálne útočisko používané iným spôsobom.

Život v mestách: malý nábytok, naozaj veľký

Ako je možné optimalizovať život v malých priestoroch? Tu je veľa nábytku optimalizované tak, aby šetrilo miesto: tu sú veci zložené, tlačené a žonglované všade s viacerými funkciami. imm kolínsky 2019 ukázal prvé riešenia pre "mikro-bývanie" prosperujúce v mestách - rastúci trh v nasledujúcich rokoch. To, že sa túžba po dobre navrhnutom vybavení prispôsobenom tomuto priestoru zvyšuje aj pre menšie priestory, sa tento rok opäť prejavuje v rozšírenej ponuke menšieho nábytku: pohovky, kreslá, bočné stolíky a konzoly sa stávajú jemnejšími. Frakcia XXL sa zároveň zmenšuje.

Čo bude nasledovať spoločnosť Hygge & co.? Útulný minimalizmus!

Keď je trend, ktorý je podobný súčasnému spôsobu obživy, veľmi dominantný, často sa nájde protikladný trend niekde inde: v našich domovoch sa stáva opäť minimalistický. To znamená, že musíme vyčistiť všetky ozdobné predmety a predmety každodenného života. Potrebujeme na to viac priestoru. A napriek tomu, že ho chceme mať doma aj „pekne“, tento minimalizmus potom nie je taký konzistentný, ako by si nakoniec predstavitelia Bauhausu želali. Rastúca komplexnosť našich každodenných životov zvyšuje v našich domovoch túžbu po jasnosti a poriadku. Usiluje sa o zjednodušenie znížením domácich a spotrebných tovarov (kľúčové slová sú šťastné pri čistení a odraste). Pastelovo sivé odtiene a prírodné materiály (ako napríklad mramor) kombinované s klasickým štýlom Bauhaus, doplnené starožitným nábytkom, ktorý patril babičke a textilom pre domácnosť, ktoré sa cítia dobre na dotyk: to robí príjemný minimalizmus - čistým -odolný vzhľad matných povrchov a teplých farieb - presvedčivá alternatíva. Chladné a útulné: vysoko sľubné duo.

Koelnmesse - globálna kompetencia v oblasti nábytku, interiérov a dizajnu: Koelnmesse je popredným svetovým organizátorom veľtrhov v oblasti nábytku, bývania a životného štýlu. Na medzinárodnom veľtrhu v Kolíne nad Rýnom patria popredné medzinárodné veľtrhy imunity Kolín nad Rýnom, ako aj veľtržné formáty LivingKitchen, ORGATEC, Spoga + gafa, interzum a Kind + Jugend medzi medzinárodne uznávané a zavedené miesta stretnutí v priemysle. Tieto veľtrhy komplexne predstavujú segment čalúneného a kufrového nábytku, kuchynský priemysel, sektor kancelárskeho nábytku a bývanie v exteriéri, ako aj inovácie v nábytkárskom priemysle. V posledných rokoch spoločnosť Koelnmesse do svojho portfólia konkrétne zahrnula medzinárodné veľtrhy na najdôležitejších rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch. Medzi ne patrí idd Shanghai, interzum guangzhou v Guangzhou a Pueri Expo v Sao Paule. S internetovým portálom ambista, interiérovým obchodom, ponúka Koelnmesse priamy prístup k produktom, kontaktom, odborným znalostiam a udalostiam, ktoré sú dôležité pre celý rok.